Wout van Aert závodil v Táboře s prototypem 1x12 Sram Red eTap

20.11.2018

Wout van Aert závodil v Táboře s prototypem 1x12 Sram Red eTap

Na cyklokrosovém světovém poháru v Táboře testoval van Aert novou dvanáctirychlostní sadu Sram Red eTap. Oproti prvnímu pohledu na tuto sadu, kdy jsme ji viděli v silničním provedení 2x12 jsou zde pouze drobné rozdíly - převodník je uchycený čtyřmi šrouby na pavouku (jedná se o wattmetrové kliky Quarq, pravděpodobně s osou pro nové středové složení SRAM DUB) - oproti přímé montáži převodníků na silniční sadě. Kazeta má větší dvanáctý pastorek, který vypadá, že je z hliníku, oproti ostatním ocelovým pastorkům, které jsou frézované z jednoho kusu. Přehazovačka vypadá stejně, a vzhledem k tomu, že ji Wout používá na cyklokros, dá se předpokládat, že má silnější pružinu která zabraňuje padání řetězu. Na jednom z kol sice Wout vezl vodítko, na druhé ale ne, padání řetězu bez vodítka by zřejmě neměl být díky silnější pružině v přehazovačce problém. 

Také Jeremy Powers podle některých komentářů pod článkem na bikerumor.com tuto sadu testuje na amerických cyklokrosových závodech. Z fotek na jeho instagramu, ale nic pořádně poznat není.

SRAM zatím žádné oficiální informace neposkytl. Čekáme také na oznámení sady eTap XX1 Eagle, na které závodil celou sezonu 2018 Nino Schurter a někteří další závodníci na horských kolech podporovaných SRAMem.

Prozatím nám nezbývá než spekulovat o detailech ze špionážních fotek, ale aspoň máme co dělat během dlouhých zimních večerů :)

Zdroj:

https://bikerumor.com/2018/11/19/sram-red-etap-12-speed-cx-1x-update-wout-van-aerts-stevens-super-prestige/