10 produktů, které jsem miloval v roce 2019:  Jakub Kosina

25.11.2019

Toto dílo vzniklo na základě série článků na cyclingtips.com (Ten products that I loved in...) Každý rok se na tyto články těším, protože mě v nich vždycky alespoň jedna, často mnohem více vychytávek zaujme. Rozhodl jsem se napsat svoji vlastní verzi a poskytnout vám inspiraci, která poslouží třeba i jako tip na vánoční dárek ... 


Vidlice SR Suntour Axon RL-RC, 15 QLC2, CTS

Nemůžu začít jinak, než svoji oblíbenou "Axonkou". S touto vidlicí jsem odjezdil už svoji třetí sezónu a nemohl jsem tehdy vybrat lépe. Za ty tři roky jsem s ní měl minimum problémů, provoz mě díky jednoduchosti servisu stál každý rok jen pár stovek a hmotnost nějakých 1800 gramů i s osou a ovládáním lockoutu je slušná, především s přihlédnutím k pořizovací ceně, která byla opravdu lidová - nějakých 8 tisíc. 

Letos mi navíc týmový kolega Jirka, který mi vidlici pravidelně servisuje, zvýšil zdvih na 110 mm, což nepatrně změnilo geometrii mého Revolveru a díky tomu  s ním byla větší zábava.

Můžu s klidným srdcem napsat, že toto byly asi nejlépe utracené peníze za komponent na kolo za celou dobu, co jezdím. Axonka se už vyrábí i v boost verzi a ve svěťáku na ni jezdí třeba tým Juliena Absalona. Pokud si někdy budu zase kupovat vidlici zvlášť, vím kam šáhnout. Starší tip, na kterém jsem doteď jezdil, se ale stále prodává...


Zapletená kola - karbonové ráfky Nextie, náboje Bitex

Další komponent, který už používám déle jsou zapletená kola Nextie na Bitex nábojích. Nechal jsem si je vloni zaplést v Cyklokoloniálu a od té doby jsem na ně nemusel ani šáhnout. Letos jsem je po sezoně poslal Jirkovi, aby zkontroloval dotažení výpletu a hádejte co? Výplet byl jak nový, nebylo s nimi potřeba dělat vůbec nic. Ráfky mají vnitřní šířku 25 mm, váha výpletu je okolo 1600 gramů a náboje jsou zdá se taky nesmrtelné. K nábojům navíc seženete všechny náhradní díly jako ořech, osu a adaptéry na různé osy za pár korun.


Teleskopická sedlovka CRANKBROTHERS Highline Remote 125 mm 

V tomto případě nejde o konkrétní produkt, ale obecně o teleskopickou sedlovku. Výběru jsem samozřejmě nějaké úsilí věnoval a myslím, že jsem vybral dobrý poměr cena/výkon, ale vzhledem k tomu, že jsem se sedlovku používal necelou jednu sezonu, nemůžu úplně dobře posoudit její spolehlivost. Do tohoto seznamu ale rozhodně patří, protože díky ní jsou všechny sjezdy daleko snazší a hlavně je to daleko větší zábava!


Favero Assioma DUO - Duální wattmetr v pedálech

Teď něco pro silničáře! Na jaře jsem si pořídil pedály Favero, které měří výkon levé a pravé nohy zvlášť. Výhoda wattmetru v pedálech je, že je rychle můžete přehodit na jakékoliv kolo, poté je stačí zkalibrovat a můžete vyrazit. Pedály Favero navíc nabízejí měření efektivity šlapání pro každou nohu zvlášť a další pokročilé metriky... prostě je to chytřejší než vy (my, já) :)


WOLFTOOTH Roll-Top Bag


Wolftooth znáte nejspíš jako jednoho z prvních výrobců narrow-wide jednopřevodníků. Už dávno se ale nezaměřují pouze na převodníky, ale v nabídce mají i mnoho zajímavých doplňků. Jedním z nich je Roll-Top Bag. Jedná se o brašnu, která se dá "srolovat" do velikost, kterou zrovna potřebujete a díky širokému a dostatečně dlouhému suchému zipu se dá připevnit na různých místech na kole. Na trénink ji většinou vozím klasicky pod sedlem, kam ji můžete dát i když máte teleskopickou sedlovku. Na MTB Trilogy jsem ji ale vezl dole v rámu pod košíkem na bidon (podobně jako třeba SWAT úložiště na Specialized rámech). Důvodem bylo především snížení těžiště, což zlepšuje obratnost kola ve sjezdu. Doporučuju ale na rám nalepit nějakou ochranu, jinak si ho poškrábete ...


Continental Grand Prix 4000 S II

Tyto pláště vozím na silnici už asi 4 sezony. Za tu dobu jsem vystřídal pouze 2 nebo 3 páry. Jedou, nemám s nimi defekty, a vydrží neskutečně dlouho. Dokonce tak dlouho, až si říkám, že se těším až je konečně sjedu a vyzkouším novější verzi GP 5000, která podle všech recenzí zachovává vše dobré z této starší verze a přidává několik dalších pozitiv.


Rapha Core Bib Shorts

V zimě jsem si během jedné ze slevových akcí koupil kraťasy od Raphy. Nebudu chodit okolo horké kaše... takhle pohodlně jsem na kole ještě neseděl. Byl bych zvědavý i na dražší modely, tak třeba někdy příště 😀 


Řetěz Sram Eagle PC XX1

Chceš ušetřit? Kup si ten nejdražší řetěz od Sramu... Nebo aspoň X01. Ne jako vážně, na celou sezónu jsem měl dva řetězy a v klidu bych na těch dvou řetězech mohl odjet i další sezonu. Vydrží opravdu hodně!


Sedlo PRO Stealth 143mm

Pro mě je PRO Stealth zatím to nejpohodlnější sedlo, na kterém jsem kdy jezdil. Vozil jsem ho jak na bajku, tak i na silnici. Pořád cítím, že to není ideální a chci ještě pár sedel vyzkoušet, ale tohle byla pro mě zatím nejlepší volba.


Mavic Cold Ride

K tomuto nemám moc co dodat... Funguje jak má, je v něm teplo a skvěle odvádí pot.


Do komentářů pište vaše tipy, nebo jakékoliv dotazy k těm mým 😊 

Jakub Kosina