Jirkův seriál o testování: část III.

13.01.2020


A máme tu další pokračování seriálu, jak se vymačkat jako citrón...

Po 30sec úsecích popsaných v minulém článku, přišly na řadu další testy, kdy jsme chtěli zjistit, co se mnou děje krátce po startu závodu a proč u mě dochází k totálnímu "blackoutu" asi 1,5min po něm.
(Test následoval krátce po 30-ti sekundovkách, takže se tento příspěvěk s posledním prolíná.)

Vybral jsem na to 3-4min all out úseky. Ano bolelo to hodně, a aby toho nebylo málo, tak jsem si to dal 3x. První usek, byl docela dobrej, výkon ucházející, pocit taky, v půlce úseku jsem obvyklou krizi jakžtakž překonal a do konce úseku to šlo. Druhý úsek, byl podobný, ale ke konci už jsem cítil, že nohy vadnou a třetí úsek už od začátku výkonově i pocitově váznul poměrně výrazně. Pauzy byly přes 5min.

Zde přišla více ke slovu kromě moxymonitorůi dýchací maska kde jsme naměřili reálné Vomax přes 80ml/kg/min, což je poměrně špičková hodnota a dávalo to tušit, že se u mě nebude jednat o plicní limitaci, ale dle výsledků z moxymonitorů spíš o oběhovou nebo svalovou nebo obojí ...
Avšak úplně jistí jsme si být ještě nemohli a proto přišel ještě poslední test a ten zase příště.

Bohužel se nám druhý úsek nepovedlo nahrát přesně včetně masky, protože mi zřejmě v nazazení trochu sklouzla, nicméně pro to, co jsme potřebovaly vědět, nám první a třetí usek kompletně stačil. 

V posledním úseku jsme dosáhl trochu vyššího špičkového dechového objemu, ale hlavně tím, že už jsem to lámal ze sedla co to šlo a nohy už to nezvládaly.
První usek byl "pokrytý" pěkně rovnoměrně.

Jirka

Widget is loading comments...